مردی كه پسرش متهم به قتل شده است سرانجام بعد از اعلام رضایت اولیای‌دم و بخشوده شدن فرزندش او را بخشید و بعد از شش سال او را در جلسه دادگاه دید و در آغوش كشید.

به گزارش شرق، این جوان كه آیدین نام دارد شش‌سال قبل در جریان نزاع جوان دیگری را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود. او كه 15ماه فراری بود وقتی توسط ماموران دستگیر شد در اعترافاتش گفت: من و مقتول چند ماه قبل از حادثه با هم جروبحث كردیم و رابطه خوبی با هم نداشتیم تا اینكه...

                                                                           


   تصاویر زیباسازی وبلاگ ، عروسك یاهو ، متحرك             www.bahar-20.com

مردی كه پسرش متهم به قتل شده است سرانجام بعد از اعلام رضایت اولیای‌دم و بخشوده شدن فرزندش او را بخشید و بعد از شش سال او را در جلسه دادگاه دید و در آغوش كشید.

به گزارش شرق، این جوان كه آیدین نام دارد شش‌سال قبل در جریان نزاع جوان دیگری را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود. او كه 15ماه فراری بود وقتی توسط ماموران دستگیر شد در اعترافاتش گفت: من و مقتول چند ماه قبل از حادثه با هم جروبحث كردیم و رابطه خوبی با هم نداشتیم تا اینكه روز حادثه در حالی‌كه سوار ماشین بودم به دلیل محدودیت فضا نتوانستم دور بزنم و وقتی به مقتول گفتم عقب برود تا من بتوانم دور بزنم فحاشی كرد و ما با هم درگیر شدیم. من نمی‌خواستم او را بكشم اما یكدفعه آنقدر عصبانی شدم كه چاقویی را كه همراه داشتم بیرون كشیدم و او را زدم. فقط یك ضربه به او زدم و اصلا فكر نمی‌كردم بمیرد بعد هم از ترسم فرار كردم.

پرونده با پایان بازجویی‌ها و صدور كیفرخواست به شعبه 74 دادگاه كیفری‌استان تهران فرستاده شد و با توجه به اینكه اولیای دم درخواست قصاص كرده ‌بودند رای بر اعدام صادر شد. با اعتراض متهم دیوان‌عالی كشور یك‌بار دیگر پرونده را مورد بررسی قرار داد و رای صادره را تایید كرد. در حالی‌كه پرونده برای اجرای حكم به دادسرای جنایی تهران فرستاده شده ‌بود بالاخره متهم بعد از شش‌سال توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای‌دم را جلب كند.

آیدین روز گذشته برای محاكمه به لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه حاضر شد. او خطاب به قضات گفت از كرده خودش پشیمان است. او در توضیح اینكه چرا زمان بازداشت چندین چاقو و تبر زیر تختش بود، گفت: دایی‌هایم قصاب هستند و من چاقو و تبر را از محل‌كار آنها برداشته بودم و منظور خاصی نداشتم. سپس پدر متهم در جایگاه حاضر شد. او گفت شش‌سال با پسرش قهر كرده و در این مدت برای تنبیه او حاضر نشده بود به زندان برود و وی را ملاقات كند و اكنون از رشد و تغییر چهره او تعجب‌زده شده است. این مرد گفت: در این مدت به دلیل كاری كه پسرم كرده‌ بود خیلی شرمنده بودم و در تمام این سال‌ها هم به دیدنش نرفتم. او باید تنبیه می‌شد. چندباری كه تلفنی با او صحبت كردم، گفتم كشتن یك مرغ هم برای هر انسانی دردناك است، تو چطور یك انسان را كشتی؟

پدر متهم گفت: در تمام این سال‌ها صبر كردم تا مطمئن شوم پسرم متنبه شده و اگر به جامعه برگردد به كسی آسیبی نمی‌رساند. بعد برای جلب رضایت اقدام كردم و به پسرم هم گفتم تا زمانی كه اولیای‌دم تو را نبخشند من هم تو را نمی‌بخشم و زمانی به پسرم گفتم او را بخشیدم كه اولیای‌دم رضایت كتبی خود را اعلام كردند. حالا هم قول می‌دهم مراقبش باشم. از زندان كه بیرون بیاید برایش زن می‌گیرم تا زندگی تشكیل بدهد و فكر كارهای نادرست را نكند. بنا بر این گزارش بعد از پایان جلسه محاكمه هیات قضات وارد شور شدند و متهم را به پنج‌سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت و پنج‌سال حبس تعلیقی محكوم كردند.